Technik bezpieczeństwa i higieny pracy

Kształcenie na kierunku Technik bezpieczeństwa i higieny pracy w naszej Szkole jest bezpłatne!

Kwalifikacja zawodowa BPO.01. Zarządzanie bezpieczeństwem w środowisku pracy.

Okres nauczania: 1,5 roku (3 semestry), co drugi weekend

System nauczania: zaoczny

Technik bezpieczeństwa i higieny pracy sporządza bieżące i okresowe analizy stanu bhp w zakładzie pracy, rozwiązuje bieżące problemy techniczne i organizacyjne związane z bhp w skali zakładu pracy i w odniesieniu do stanowisk pracy. Kontroluje stan bhp w zakładzie, sporządza sprawozdania i protokoły pokontrolne oraz opinie dotyczące spełniania wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy, ocenia ekonomiczne skutki zagrożeń, wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Dobiera właściwe środki ochrony dla pracowników na poszczególnych stanowiskach pracy, nadzoruje wykonywanie zleceń służb kontrolujących warunki bhp we wszystkich instytucjach. Do podstawowych zadań technika bhp w firmie należy: identyfikacja i ocena zagrożeń występujących w procesie pracy oraz ryzyka związanego z tym zagrożeniami, organizowanie pracy w sposób zapewniający bezpieczne i higieniczne warunki pracy, zapewnienie przestrzegania w zakładzie pracy przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, wypracowanie i wdrożenie metod ochrony pracowników przed zagrożeniami związanymi z wykonywaną pracą, ustalanie okoliczności i przyczyn wypadków, współdziałanie ze służbami pracowniczymi zakładu pracy w zakresie obowiązków dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Technik bezpieczeństwa i higieny pracy może podjąć pracę w przedsiębiorstwach, instytucjach i organizacjach prowadzących działy higieny i bezpieczeństwa pracy.

Czekają na Ciebie:

• Doświadczona kadra nauczycielska
  • Bardzo dobra lokalizacja
  • Komfortowe warunki nauki z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod i środków dydaktycznych
  • Pracownie naszej Szkoły wyposażone w profesjonalny sprzęt i materiały dydaktyczne
  • Renomowane placówki do odbycia praktyk zawodowych
  • Biblioteka wyposażona w podręczniki i czasopisma branżowe
  • Dostęp do Microsoft 365
  • Przyjazna atmosfera na zajęciach

W trakcie roku szkolnego zapraszamy na bezpłatne szkolenie Profilaktyka zakażeń

Program nauczania obejmuje przedmioty:

• Techniczne bezpieczeństwo pracy
  • Podstawy prawa pracy
  • Ergonomia w procesie pracy
  • Zagrożenia w środowisku pracy
  • Język angielski zawodowy w bezpieczeństwie i higienie pracy
  • Ocena ryzyka zawodowego
  • Ustalanie przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych
  • Zarządzanie systemami bezpieczeństwa i higieny pracy

Praktyka zawodowa

Wymagane dokumenty:

• Podanie o przyjęcie do szkoły,
  • Świadectwo ukończenia szkoły średniej (nie jest wymagana matura),
  • Zaświadczenie od lekarza Medycyny Pracy o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na kierunku kształcenia
  • Kserokopia dowodu osobistego,
  • Dwa podpisane zdjęcia.

Przyjmujemy kandydatów bez ograniczenia wieku.

Zdobędziesz kwalifikacje:

• BPO.01. Zarządzanie bezpieczeństwem w środowisku pracy.

Egzamin zawodowy odbywa się pod koniec III semestru.

Po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminów zawodowych otrzymasz:

• Świadectwo ukończenia szkoły policealnej
  • Ceryfikat kwalifikacji zawodowej
  • Dyplom w zawodzie technik bezpieczeństwa i higieny pracy oraz suplement w języku angielskim.

Perspektywy zawodowe:
Po ukończeniu tego kierunku możesz podjąć pracę w:

• Zakładowych służbach BHP
  • Państwowej Inspekcji Pracy
  • W zakresie własnej działalności - prowadzenia szkoleń wstępnych i okresowych BHP oraz w każdej branży działalności gospodarczej, jako specjalista do spraw BHP.

WYŚLIJ PODANIE